Прокуратура Вінниччини вперше через суд вимагатиме знесення багатоповерхівки на вулиці Гонти

Новини Вінниці / Прокуратура Вінниччини вперше через суд вимагатиме знесення багатоповерхівки на вулиці Гонти

У прокуратурі Вінницької області запроваджують практику зобов’язання забудовника знести незаконно зведену багатоповерхівку. Як стало відомо Парижі з власних джерел, мова йде про будинок на вулиці Гонти, роботи на якому ще не завершені.

«Керівництвом Вінницької обласної прокуратури під час публічного інформування громадськості про свою діяльність було анонсовано про запровадження нових методів роботи щодо боротьби з незаконними забудовами у м. Вінниці. Зокрема, вжиття цивільно-правових заходів шляхом заявлення до суду позовів в інтересах Департаменту архітектурно-будівельного контролю Вінницької міської ради, який є уповноваженим органом державного контролю у містобудівній сфері, про зобов’язання недобросовісних забудовників власним коштом здійснювати знесення незаконно збудованих об’єктів», - йдеться в офіційному повідомленні пресслужби.

Під час вивчення прокуратурою дотримання вимог законодавства, що регулює містобудівну діяльність, було встановлено, що у Вінниці фізична особа здійснила незаконне будівництво багатоповерхового багатоквартирного будинку на території, де дозволяється лише малоповерхова садибна забудова. Забудовник почав зведення об’єкта всупереч вимогам містобудівної документації (Генерального плану міста) та з порушенням будівельних норм і правил.

«З метою поновлення інтересів держави у сфері містобудування, зокрема щодо забезпечення сталого розвитку території відповідно до Генерального плану м. Вінниці, Вінницька окружна прокуратура подала відповідний позов до суду», - зазначається у релізі.

Наразі Вінницький окружний адміністративний суд відкрив провадження у справі за позовом до забудовника про зобов’язання здійснити знесення об’єкта незавершеного незаконного будівництва – багатоповерхового багатоквартирного будинку.

У прокуратурі запевняють, що продовжують роботу на зазначеному напрямку.

Макс Мельник

8 листопада, 2021