У «Вінницяоблводоканалі» пояснили, чому вода з-під крану має жовтуватий відтінок

Новини Вінниці / У «Вінницяоблводоканалі» пояснили, чому вода з-під крану має жовтуватий відтінок

В останніх два-три вінничани могли помітити, що вода з-під кранів набула жовтуватого відтінку. У КП «Вінницяоблводоканал» пояснили, що це «не звично», але «безпечно». Хоча зафіксовано критичний показник кольоровості. Якщо буде гірше, воду вживати заборонено.

У КП «Вінницяоблводоканал» повідомили, чому вода стала жовтуватого кольору.

«До червня цього року «Вінницяоблводоканал» подавав у домівки вінничан воду з показником кольоровості 10-12 градусів при нормі 20 градусів. В червні-липні показник кольоровості води з-під крану знаходився в діапазоні 12-18 градусів. Вчора, 4 липня, о 09.00 було зафіксовано показник 20 градусів», – йдеться у повідомленні.

На підприємстві надали відповіді на найбільш розповсюджені, на думку комунальників, питання щодо кольору.

Чому підвищується показник кольоровості?

Тому що підвищується кольоровість води у річці Південний Буг, і кожен вінничанин може в тому переконатися на власні очі (річкова вода набула насиченого яскраво-зеленого кольору).

Кольоровість води з-під кранів напряму пов’язана з кольоровістю води джерела водопостачання.

Вода з відтінком – це небезпечно?

Ні. Безпечною вважається вода з кольоровістю до 35 градусів! Саме таким є норматив для води з колодязів та каптажів джерел приватного користування. До 1 квітня поточного року такою ж була верхня межа для водоканалів. Однак з 01.04.2022 норма для водопровідної води становить не більше 20 градусів.

В мене немає нарікань на кольоровість води, натомість на її каламутність!

Аварійно-диспетчерська служба підприємства фіксує також звернення вінничан з окремих районів міста з приводу наявності у воді бруду, піску, механічних домішок.

Якщо у вас така ж ситуація, то пов’язана вона в 99,9% випадків з відновленням водопостачання після тимчасової зупинки через аварійну ситуацію. Наприклад, відновлення водопостачання після ремонтних робіт на зовнішніх чи внутрішньобудинкових мережах власниками мереж, або відновлення водопостачання після відключення електроенергії.

Відновлення водопостачання – це надходження води під високим тиском в порожню мережу, що призводить до гідравлічного удару та змивання осаду, накопиченого в трубах.

Всі скарги, що надходять на аварійну службу Підприємства, фіксуються. На їх основі складається графік промивки проблемних водогонів. Наразі підприємство вже здійснює активну промивку водогонів у всьому місті.