Na Парижі

Вінницьке підприємство незрячих в умовах війни поновлює масове виробництво

Новини Вінниці / Вінницьке підприємство незрячих в умовах війни поновлює масове виробництво
До початку війни продукція Вінницького підприємства Українського товариства сліпих (УТОС) успішно продавалася не лише в Україні, а й далеко за її межами. Зокрема, в Польщі, Сербії, Німеччині, Косово. Проте після 24 лютого виробництво майже зупинили. Тепер вирішили поновити випуск товарів.

Шановні громадяни!

просимо бути солідарними

та виконувати прості правила.

Все буде Україна!

Як повідомляє пресслужба Вінницької обласної організації УТОС, у зв’язку із повномасштабним вторгненням Росії виробництво на вінницькому підприємстві незрячих було призупинено. Частково працював лише швейний цех. А також майстри, які підтримували виробничі потужності у необхідному стані. Але із 1 липня підприємство незрячих поновлює масове виробництво продукції.

 

«Поновлюємо випуск насосів «Водолій» для забору води із криниць і водоймищ, поливу городів. Вони користується попитом навіть в деяких країнах Європи. Знову будемо випускати кип’ятильники – причому за усіма нормами ДСТУ.  Дехто купує такі прилади із нержавіючої трубки, у якому зовсім інша тепловіддача; до того ж цей матеріал не передбачений для харчових потреб. А ми використовуємо стандартні трубки із харчового алюмінія. Не забуваємо й про випуск звукових маячків для людей із вадами зору, постільної білизни і спецодягу для працівників», - розповів директор вінницького підприємства незрячих Костянтин Ільницький.   

Він нагадав, що на його підприємстві понад 60% працівників – це люди з інвалідністю.  Загалом тут працює близько 140 осіб. Фахівців не бракує, але матеріальна база, на жаль, застаріла. Костянтин Ільницький неодноразово звертався до керівництва Верховної Ради, Мінсоцполітики і навіть звертав увагу президента України (під час його візиту до Вінниці) щодо необхідності переоснащення підприємств незрячих у різних регіонах. На жаль, допомоги не дочекались.  

«Підприємства незрячих варто переоснащувати, після чого набирати молодих спеціалістів. Це допоможе суттєво покращити їхню конкурентоспроможність. Цим варто зайнятися після завершення війни і подальшого очікуваного притоку до нашої країни іноземних інвестицій. Підприємства УТОС можуть успішно випускати товари народного споживання та витримувати конкуренцію з іншими. Бо для них існують податкові пільги (за користування землею, нульова ставка ПДВ) тощо», - підкреслив К.Ільницький.

Сподобалася стаття? Розкажи про неї