Фахівці визначити, де на Вінниччині можна зустріти замість бензину «бодягу»

Новини Вінниці / Фахівці визначити, де на Вінниччині можна зустріти замість бензину «бодягу»

На думку вітчизняних фахівців, фальсифікованого пального в Україні дедалі стає менше. Ті ж обсяги, які все ще є на ринку, продають по невеликих містах.

Про це повідомили в Інституті споживчих експертиз. Там зазначили: покращила ситуацію з якістю пального, як не дивно, війна.

«Через дії агресора в Україні припинила роботу суттєва частина так званих міні-НПЗ. Це напів-, а частіше нелегальні виробники з дуже низькою глибиною переробки, які в Україні вже встигли отримати прізвисько "самовари". Саме вони донедавна наповнювали ринок неякісним пальним», – пояснили аналітики.

Вони наголосили: на роботу «самоварів» вплинули 2 фактори. Зокрема:

  • найбільші з них розбили російські бомби та снаряди;
  • інші знизили обсяги через проблеми з ресурсом та логістикою.

«Тепер [багатьом мережам АЗС] доводиться торгувати імпортованим пальним. А кількість кустарного пального, що залишилася, пішла переважно малим регіональним мережам, оскільки їм не потрібні значні обсяги», – розповіли в Інституті.

У зв'язку з останнім там також порадили українцям, які мешкають у невеликих містах, проїхати "зайвих кілька кілометрів до великої заправки". Щоб заправитися справді якісним пальним.

Де все ще «бодяжать» бензин

Водночас, зазначили аналітики, нині «бодяжать» бензин А-95 лише кілька мереж, серед яких – ANP та АВІАС. Обидві широко представлені на ринку палива Вінниччини. Втім, експерти зазначили там, ці мережі «останнім часом у принципі лихоманить, тож результати важко назвати несподіваними».

Також, за даними експертів, не відповідає нормам профільного ДСТУ пальне ще у трьох мережах - 24/7, KRAFT і DNIPRO OIL GROUP.

Олег Верлан

17 березня, 2023