СБУ ініціювала арешт активів «Білоруської нафтової компанії», причетної до фінансування російської агресії

Новини Вінниці / СБУ ініціювала арешт активів «Білоруської нафтової компанії», причетної до фінансування російської агресії

Після 3,5 місяців війни у СБУ ініціювали арешт активів білоруської паливної компанії через її причетність до фінансування російської армії. Серед арештованих активів – корпоративні права та банківські рахунки загальною вартістю майже 20 млн грн.

Зазначимо, ЗАТ «Білоруська нафтова компанія», яка володіє двома потужними НПЗ – Мозирським та «Нафтаном», а також мережею заправок BelOil і UPG, з 2019-го стала монополістом на українському ринку, поступово збільшивши долю своїх продуктів на ринку палива до 90%. Заправки UPG розташовані по всій Україні, зокрема у Вінниці та Жмеринському районі.

Так от, за даними Служби безпеки, ця мережа спеціалізується на оптовій торгівлі різними видами палива. За останній рік вона експортувала до України товарів на майже 20 млрд грн. Компанія мала серед засновників білоруські державні підприємства, закуповувала сировину в РФ і сплачувала податки до бюджетів обох країн. Зважаючи на це, мережа має безпосереднє відношення до фінансування агресії Росії проти України.

Всі арештовані активи передані в управління Національному агентству з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА).

Викриття та документування злочинної діяльності проводилося співробітниками СБУ у межах кримінального провадження за двома статтями КК України:

  • ч. 2 ст. 110-2 (фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України);
  • ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені в умовах воєнного або стану).

Процесуальне керівництво у справі здійснює Подільська окружна прокуратура м. Києва.

Мережа АЗС UPG у Вінницькій області працює та забезпечена окремими видами палива.

Макс Мельник

15 червня, 2022