Вінницьку область визнано лідером в Україні за кількістю ухвалених громадами Стратегій розвитку

Новини Вінниці / Вінницьку область визнано лідером в Україні за кількістю ухвалених громадами Стратегій розвитку

Вінницька область впевнено утримує лідерство в Україні за кількістю ухвалених територіальними громадами Стратегій розвитку. Крім цього, Вінниччина – у четвірці областей, де 100% громад охоплені стратегічним плануванням. Такі дані оприлюднило Міністерство розвитку громад та територій України.

Станом на 1 січня 2022 року у Вінницькій області Стратегії розвитку ухвалили 59 територіальних громад із 63, це – 94%. Найближчі до Вінниччини показники мають Дніпропетровська та Луганська області, де комплексні плани розвитку ухвалили в 62% громад (53 та 16 Стратегій відповідно). У Миколаївській області – 31 ухвалена Стратегія або 60%, у Чернігівській – 30 або 53%.

Як зазначають у пресслужбі Вінницької облради, депутатський корпус ради 8 скликання одним із пріоритетів визначив ухвалення Стратегій територіальними громадами. У розробці документів консультативну та методичну допомогу громадам надають фахівці управління по зв'язках з органами місцевого самоврядування, міжнародного та міжрегіонального співробітництва, проєктної діяльності та сприяння інвестиціям облради.

«Вперше обласна рада так системно опікується питанням стратегічного розвитку громад, і, фактично, вперше в Україні застосовується такий комплексний підхід. Тож приємно, що Вінницька область лідирує у цьому напрямі, адже для цього докладаються великі зусилля, - каже голова обласної Ради Вячеслав Соколовий. - Децентралізація дає шанс кожній громаді стати успішною.  Професійний підхід, чіткий план і довіра людей – основні умови успіху».

За словами В.Соколового, головною метою депутатського корпусу та виконавчого апарату є створення «сильного регіону сильних громад».

Новини Вінниці / Вінницьку область визнано лідером в Україні за кількістю ухвалених громадами Стратегій розвиткуНовини Вінниці / Вінницьку область визнано лідером в Україні за кількістю ухвалених громадами Стратегій розвиткуНовини Вінниці / Вінницьку область визнано лідером в Україні за кількістю ухвалених громадами Стратегій розвитку
Олеся Рудницька

2 лютого, 2022